Botox ve Dolgularla Doğal Bir Görünüme Kavuşun

Doğru noktalara doğru dozlarda uygulandığında botoks ve dolgu ile doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmenin hiç de zor değil. Yaş ilerledikçe artan yorgunluklar, stres, uykusuzluk, sorumluluklar, kimyasala maruz kalma gibi kişisel ve çevresel faktörler, ciltte kırışıklık, sarkma, parlaklık ve canlılığın kaybolması gibi sonuçlarla fiziksel değişikliklere sebep olur. Uzmanlar enjeksiyon şeklinde kısa sürede uygulanan botoks ve dolgunun iyileşme süreci gerektirmeden günlük sosyal hayata kolaylıkla devam edilmeyi sağlayan uygulamalardır. Yüzün daha çok üst yansında mimik çizgileri ortadan kaldırmak için botoks, yüzdeki hacim kaybı olan elmacık kemikleri, yüzün orta bölümü, burundan dudaklara ve dudaklarda çene bölgesine inen çizgiler ile dudak bölgeleri için ise dolgu uygulanır. Botoks ile giderilemeyen kırışıklıkların ortadan kaldırılması için de estetik dolgu kullanılabilinir.

Yüzde Dolgu

Yüzde ve vücutta azalan yağ hacmini yerine koymak için laboratuar ortamında üretilmiş estetik dolgu maddeleri bulunuyor. Cildin temel yapı taşı kolajenin ana maddesi hiyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri, değişik form ve özelliklerde üretiliyor. Gözaltlarındaki çukurlukların ve koyu renk halkaların, burun kenarından dudak kenarına doğru inen nasolabial kıvrım adı verilen çizgilerin, dudak üzerindeki ince çizgilerin giderilmesi, elmacık kemiği bölgesi ve dudakların dolgunlaştırılması amacıyla, dolgu maddeleri tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Estetik dolgu maddelerinin etki süresi uygulandığı alana ve dolgu maddesinin yapısına göre değişmekle birlikte genellikle altı ay ile sekiz ay arasında değişiyor.

Yüzde Botoks

Yaşın ilerlemesiyle daha belirgin hale gelen mimik çizgilerinin hafiflemesini ya da tamamen ortadan kalkmasını sağlayan oldukça güvenli ve pratik uygulanan bir yöntem olan botoks, güzelliğin yanı sıra sağlık sorunlarında da çözüm olarak tercih edilen bir yöntem olmaya başladı. Dünyada Botoksun kozmetik işlemlerin başında geliyor ve her geçen ay keşfedilen yeni uygulama alanlarından en çok tercih edilen FDA onaylı bir işlem. Botoks yöntemi ile ameliyatsız gerçekleştirilen lifting ağrısız, neşter ve kansız bir işlem olması sebebiyle özellikle daha çok tercih ediliyor. Botoksun yüz estetiğindeki kullanımında en çok uygulanan alanlar kaş arası, göz kenarları ve alın; amaç da bu alanlardaki çizgilerin giderilmesi. Tabii sadece çizgilerin giderilmesi değil aynı zamanda kaşa şekil vermek amacıyla da kullanılıyor. Göz çevresindeki kaslar kaşı aşağı çekerek çalışıyor. Zamanla kaş kenarları aşağı doğru düşüyor ve göz kenarlarında fazlalık oluşmaya başlıyor.  botoksun lifting etkisi en çok burada kullanılıyor. Kaş kenarlarını yukarı kaldırarak, göz kenarlarının açılması sağlanıyor ve orada oluşan cilt fazlalığı giderilmiş oluyor. Bunun dışında boyun botoksu ile de çene hattının belirginleşmesi sağlanıyor. Boyunda özellikle Nefertiti boyuna neden olan platizma bantlarına botoks yapılabiliyor. Böylece boynun daha genç görünmesi sağlanıyor. Botoks enjeksiyon uygulamasının sonuçlarının görünür hale gelmesi için 7-10 gün beklenmesi gerekir.  Botoks  kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama 4 ile 6 ay içinde yani yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir