Dolgu ve Botoks İşlemleri Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Botoks ve dolgu uygulaması için yıl içerisinde ideal bir dönem olması düşüncesi yanlış bir düşünce gerek dolgu, gerek botoks yılın her döneminde tercih edilen ve kişilerin fayda gördüğü uygulamalardır. Botoks uygulaması özellikle yüzün l/3’lük üst bölgesinde mimik kullanımına bağlı olan kırışıklıkları azaltmak için yapılan bir uygulama şeklidir. Özellikle kaş ortası, alın ve kaz ayakları dediğimiz bölgelerdeki kırışıklıkların ilerlememesi konusunda fayda sağlıyor, kişiye aydınlık ve dinlenmiş bir görüntü veriyor, yüz odağını 1 cm düzeyinde yukarı çekiyor.

Kişilerin bu sürece başlaması konusunda son derece pekiştirici, destekleyici ve yapıldıktan sonra kısa süre içerisinde hastanın memnuniyetini arttırıcı bir uygulama. Dolgu uygulaması ortalama 30-35 yaşından sonra kişilerin yüzü ortalama yılda 5 ml kadar hacim kaybediyor. Bu hacmin yerine konması kişide meydana gelen yaşlanma sürecini yavaşlatıcı ve belli oranda da geri çevirici nitelik taşıyor.

Dolgu uygulaması genel hatlarıyla kırışıklıkları gidermek için yapılıyordu ama şu an özellikle yüzün ovalitesinin tekrar oluşturulması ve şekillendirilmesi noktasında sert anatomik yapıların belirginleştirilmesi için kullanılıyor. Bu sayede kişiye kaybolmakta olan gençliğini tekrar belli düzeyde iade edebilmekte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir