Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu  

Yüzünüzde lift etkisi yaratmak için çene hattına yapılan dolgudan yararlanabilirsiniz. Jawline dolgusu da denen bu uygulama gıdıyı yok etmekte de son derece başarılıdır.

Son yıllarda popüler olan dolgu uygulamalarından biri de jawline, yani çene hattı boyunca yapılan dolgu uygulamasıdır. Bu, hem yüzün altı kısmını şekillendirmek hem de çene bölgesini germekte son derece başarılı sonuçları olan bir işlemdir.

Bu dolgu uygulaması ile yüzün çatısı görevini gören ve yıllar içinde vücuttaki tüm kemikler gibi küçülen çene kemiğini yeniden belirginleştirmek, daha net bir çene hattı yaratmak mümkün oluyor.

Gıdı Germe

Jawline dolgunun sağladığı en önemli avantajlardan biri gıdı germedir. Pek çok kişi gıdı bölgesinde zamanla oluşan deformasyonu, yağ dokusundaki artışa ve ciltteki elastikiyet kaybına bağlar. Bu faktörler de katkı sağlasa da genelde problemin baş sorumlusu çene kemiğindeki küçülmedir.  Çene kemiği hacim kaybederek, yüzle boynun birleşim noktasını eskisi gibi destekleyemediği zaman gıdı sorunu ortaya çıkar.

Yüzün alt bölgesini şekillendiren bu çatıyı doldurduğunuzda, yani bir kulaktan başlayıp diğer kulağa uzanan çene hattını belirginleştirdiğinizde gıdı problemi de yok olur. Boynun üst kısmını toparlayan, yüzün alt bölgesini şekillendiren bu işlem, sadece dakikalar içinde yüze çok daha genç, çok daha dinamik bir görünüm verir.

Jawline dolgusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey, aklınıza gelen soruların cevapları… 

Jawline dolgu için en uygun adaylar kimlerdir, kimler bu uygulamadan fayda sağlayabilir? 

  • Gıdı bölgesinde sarkma olanlarda, sorun genelde çene hattının yüzün alt bölgesini ve boynu eskisi gibi destekleyememesidir.  Jawline dolgusu, gıdı bölgesinde ancak ameliyatla elde edilebilecek derecede başarılı bir sonuç yaratır.
  • Yaşla birlikte çene hatlarındaki belirgin, net görünüm yok olan herkes bu dolgu uygulaması sayesinde çok daha genç bir görünüme kavuşabilirler.
  • Bazı kişilerde yapısal olarak çene hattı gerektiği kadar keskin değildir. Bunlar da jawline dolgusundan fayda sağlayacak hasta grubundadır ve bu dolgu ile çok daha çekici bir görünüme kavuşabilirler.

Nasıl bir işlemdir?

Jawline dolgu olarak da bilinen dolgu uygulaması, hyalüronik asit bazlı dolguyla çene hattının daha belirgin bir görünüm almasını sağlar. Tüm işlem dakikalar içinde tamamlanır ve yüzün alt bölgesinde yarattığı etkiyi hemen görebilirsiniz.

Jawline dolgunun çene dolgusundan farkı nedir? 

Çene dolgusu çenesi arka planda kalan, bu yüzden de dengesiz bir profile sahip olanlarda yapılan bir uygulamadır. Çene ucuna yapılan dolgu enjeksiyonu ile daha belirgin, daha güçlü bir çene yaratılır. Jawline dolgusu ise çene hattı dolgusudur.  Yani bir kulaktan başlayıp diğer kulağa uzanan hattın tümünü, yani tüm çene hattını içine alan bir uygulamadır.

Sonrasında sosyal hayatıma hemen dönebilir miyim? 

İşlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Enjeksiyona bağlı işlem yapılan bölgede morluklar olabilir, ancak bunlar birkaç gün içinde hafifleyerek geçerler.

İşlem için ne tür dolgular kullanılır? 

Çene hattında kullanılan dolgular da aynı yüz ve dudaklarda kullanılan dolgular gibi hyalüronik asit bazlıdır. Ancak bu bölgede daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayan dolgular geliştirilmiştir.  Yani çene hattına uygulanan ve bu bölgeyi yeniden şekillendirmek için kullanılan dolguların moleküler yapısı diğer dolgulardan daha farklıdır -hatta bu dolgulara jawline dolgusu denir.

Jawline dolgunun kalıcılığı ne kadardır?

Jawline dolgusunun kalıcılığı yüze uygulanan dolgulardan daha fazladır. Yüze ve dudaklara hacim vermek için kullanılan dolguların kalıcılığı ortalama beş ay kadarken, çene bölgesi için özel olarak geliştirilmiş bu dolguların kalıcılığı bir- bir buçuk senedir.

Çene hattı dolgusundan erkekler de faydalanabilir mi? 

Evet. Jawline dolgu erkeklerin de tercih ettiği uygulamaların başında geliyor. Kadınlarda çene hattını belirginleştirmek, gıdı bölgesinde lift etkisi yaratmak ya da daha çekici, daha dengeli bir profil yaratmak için kullanılan jawline dolgu erkeklerde ise yüze daha maskülen bir görünüm vermekte son derece başarılı bir araçtır. Silik, geri planda kalan bir çene erkeğe feminen bir görünüm verebilir, doğru noktalara yapılacak dolgu enjeksiyonu ile erkeksi bir çene hattı yaratılır.

Bir cevap yazın